Bank internetowy


» KONTO FIRMOWE INTELIGO

 • Przelewy w ramach PKO BP - 0 zł
 • Wpłaty w oddziałach PKO BP - 0 zł
 • Wypłaty w oddziałach PKO BP (wyposażonych w terminale POS) - 0 zł
 • Karta VISA Electron - płatności w internecie
 • Natychmiastowe potwierdzenia SMS-em dokonanych transakcji
WYPEŁNIJ WNIOSEKDlaczego warto otworzyć konto firmowe Inteligo?

Konto firmowe Inteligo jest szczególnie atrakcyjną ofertą dla samodzielnych przedsiębiorców.

Korzystne oprocentowanie

Firmowe konto Inteligo jest oprocentowane kilkakrotnie wyżej niż w innych bankach. Twoje środki nie są zablokowane, więc pieniędzmi ulokowanymi na firmowym koncie Inteligo możesz dysponować bez ograniczeń.

Niskie opłaty

Za otwarcie rachunku nic nie płacisz, wiele operacji jest bezpłatnych lub obciążonych minimalną prowizją.

Nowoczesne usługi finansowe

Możesz korzystać z wyjątkowo szerokiej oferty usług - konta, lokaty, ubezpieczenia, doładowania telefonów pre-paid, zakupy on-line. W ramach firmowego konta Inteligo możesz otworzyć dowolną liczbę rachunków, co znacznie ułatwi Ci zarządzanie finansami Twojej firmy. W każdej chwili możesz wydrukować też potwierdzenie przelewu czy przesłać je e-mailem czy faksem bezpośrednio z serwisu WWW.

Wygoda

Masz dostęp do firmowych pieniędzy, gdziekolwiek jesteś, 24 godziny na dobę przez Internet, WAP, SMS, telefon i bankomaty. Nie wychodząc z biura możesz na bieżąco regulować swoje zobowiązania, również wobec ZUS (usługa 3xZUS umożliwia dokonanie jednocześnie wpłaty zarówno na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, jak i FPiFGSP) i wygodnie wykonywać przelew do urzędu skarbowego. Dzięki Serwisowi SMS stale kontrolujesz stan finansów swojej firmy: na bieżąco jesteś informowany o wszystkich zmianach salda na koncie.

Karta płatnicza

Do konta otrzymujesz kartę Visa Electron, która jako jedyna w Polsce, oprócz płatności w sklepach i wypłat gotówki z bankomatu, umożliwia także płacenie w Internecie.

Bezpieczeństwo

Konto Inteligo stosuje najlepsze światowe standardy prowadzenia bezpiecznych operacji finansowych w Internecie: SSL 128 bit, certyfikat VeriSign oraz podwójny firewall. Wprowadzone zostały najnowocześniejsze wewnętrzne zabezpieczenia poufności haseł i danych osobowych, a sam centralny system bankowy nigdy nie jest off-line - każda transakcja jest przetwarzana natychmiast, a wszelkie zmiany na koncie są od razu widoczne we wszystkich serwisach (pełna integracja WWW, WAP i serwisu telefonicznego).

System konta Inteligo spełnia, a nawet przekracza ostre normy bezpieczeństwa obowiązujące w Niemczech i Polsce. Wkłady na kontach Inteligo są również objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, podobnie jak wkłady klientów wszystkich innych banków w Polsce.

Konto firmowe Inteligo możesz założyć, jeśli:

 • jeśli jesteś osobą fizyczną samodzielnie prowadzącą działalność gospodarczą
 • prowadzisz działalność gospodarczą jako osoba wykonująca wolny zawód, czyli np.: lekarz, adwokat, pielęgniarka, położna, radca prawny, notariusz, biegły sądowy, komornik sądowy.
 • jesteś prywatnym przedsiębiorcą prowadzącym działalność w formie spółki cywilnej


WYPEŁNIJ WNIOSEK

Powrót
Zobacz jak otworzyć konto firmowe Inteligo krok po kroku:


Wypełniasz wniosek o otwarcie konta Inteligo.

Konsultant Inteligo oddzwania do Ciebie, aby potwierdzić dane.

Otrzymujesz umowę i kartę kurierem.

Dzwonisz na infolinię Inteligo, aby aktywować dostęp do konta.

Ważne informacje dla osób pragnących otworzyć konto firmowe:

 1. Jeśli jesteś osobą fizyczną prowadzącą samodzielnie działalność gospodarczą, także w formie wolnego zawodu, przyślij pocztą potwierdzoną kopię dokumentu:
  • Zaświadczenie o numerze ewidencyjnym Regon.
 2. Jeśli składasz wniosek o otwarcie konta dla spółki cywilnej wyślij pocztą następujące dokumenty:
  • Podpisane przez wszystkich wspólników pełnomocnictwo wskazujące jednego ze wspólników na umocowanego do otwarcia i dysponowania rachunkiem.
  • Potwierdzoną kopię decyzji o nadaniu numeru Regon spółce (potwierdza wspólnik, który jest umocowany w pełnomocnictwie). W przypadku, gdy spółka nie ma nadanego numeru REGON, konieczne jest dostarczenie potwierdzonych przez pełnomocnika spółki kopii decyzji o nadaniu numeru REGON każdemu ze wspólników
  • Potwierdzoną kopię decyzji w sprawie nadania numeru NIP spółce (potwierdza wspólnik, który jest umocowany w pełnomocnictwie).

Sposób potwierdzania kopii dokumentów:

Na froncie każdej kopii napisz oświadczenie następującej treści: "Oświadczam, iż niniejsza kopia dokumentu jest zgodna z jego oryginałem, a dane w nim zawarte są aktualne." Pod nim złóż własnoręczny podpis i przybij pieczątkę firmową. Jeśli nie posiadasz pieczątki firmowej zrób na tej samej kopii dokumentu dopisek: "Oświadczam, że nie posiadam pieczątki firmowej".

Pamiętaj, że dane zawarte w wysłanych dokumenty muszą być aktualne. Jeśli nie są one zgodne ze stanem faktycznym np.: zmienił się adres siedziby firmy, nazwa firmy, nazwisko właściciela, zanim wyślesz je do nas udaj się do odpowiedniego urzędu i dokonaj aktualizacji dokumentu.

Adres: Inteligo, ul. Wspólna 47/49, 00-684 WarszawaWYPEŁNIJ WNIOSEK

PowrótKlienci o koncie Inteligo...

Paweł Roguski - właściciel studia DTP (projektowanie materiałów reklamowych i poligraficznych) poligraficznych Warszawie:

- Zanim otworzyłem konto Inteligo - miałem do dyspozycji tradycyjne "okienka" bankowe obsługujące klientów "od....do". Zdarzało się, że nie wyrobiłem się czasowo, okienko było już zamknięte co dla mnie oznaczało brak możliwości zrealizowania swoich zobowiązań w terminie. Teraz życie stało się dużo łatwiejsze - nie trzeba wypełniać formularzy ani stać w kolejce żeby dokonać transakcji na koncie. Wszystko można zrobić przez Internet. Raz zdefiniowane płatności do ZUS i US to ogromna oszczędność czasu - teraz ich realizacja zajmuje mi tylko kilkadziesiąt sekund.

Arkadiusz Swęd - prowadzi własną działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług informatycznych - Przedsiębiorstwo usługowe Artus - z siedzibą w Warszawie:

- Zanim założyłem konto Inteligo, korzystałem z usług banku zwykłego - co stwarzało konieczność udawania się do niego osobiście za każdym razem, kiedy chciałem dokonać jakiejkolwiek transakcji na koncie. Dla intensywnego użytkownika konta, jakim jestem - możliwość dokonywania przelewów przez Internet i WAP, z których korzystam najczęściej, to ogromne udogodnienie i oszczędność czasu. Niezwykle funkcjonalną usługą oferowaną przez Inteligo jest Serwis SMS, z którego posiadania jestem bardzo zadowolony. Podczas pobytu na urlopie za granicą - byłem stale powiadamiany SMS-ami o transakcjach zachodzących na moim koncie. To wspaniałe móc w pełni kontrolować finanse swojej firmy będąc daleko od jej siedziby, jednocześnie bez konieczności kontaktowania się z pracownikami lub z bankiem. Jestem też pozytywnie zaskoczony ciągłym ulepszaniem funkcjonalności serwisu transakcyjnego WWW, który od niedawna działa jeszcze szybciej a ja zyskuję jeszcze więcej czasu.

Przemysław Budziło - właściciel firmy zajmującej się badaniami rynku, badaniami marketingowymi: Biuro Badań Społecznych Obserwator z siedzibą w Krakowie:

- Nie mam już potrzeby odwiedzania banku, stania w kolejkach i wykonywania wszystkich dodatkowych czynności, aby zarządzać swoimi finansami. Przelew elektroniczny jest szybszy, tańszy i zdecydowanie przyjemniejszy - można go dokonywać nie ruszając się z miejsca pracy. Do założenia konta Inteligo przekonał mnie również sposób obsługi - jeżeli w danej chwili nie mam dostępu do Internetu zawsze mogę zadzwonić na darmową infolinię i dokonać transakcji. Dobrze poinformowani konsultanci zawsze służą pomocą i odpowiedzą na wszystkie moje pytania. Posiadanie konta Inteligo - oznacza dla mnie przede wszystkim sporą oszczędność finansową - przychody z odsetek ciągle przewyższają koszty utrzymania konta. Nawet, gdyby konto Inteligo nie było aż tak atrakcyjne finansowo i tak bym z niego korzystał - pod względem estetyki i ergonomii bije konkurencję na głowę.WYPEŁNIJ WNIOSEK

PowrótOprocentowanie

Odsetki od środków zgromadzonych na koncie Inteligo przyniosą Ci zyski tym wyższe im więcej ulokujesz na rachunku.

Wysokość środków na rachunku (progi) Oprocentowanie nominalne Oprocentowanie efektywne
Od 50 000 zł. 1,3000%1,3078%
Do 49 999,99 zł.0,3000%0,3004%

Uwaga: środki do wysokości danego progu oprocentowane są według stawki dla tego progu np. 7,50%, środki powyżej oprocentowane są według wyższej stawki wskazanej w skali procentowej.

Tabela opłat i prowizji dla kont firmowych Inteligo

Tutaj możesz pobrać w postaci pliku Taryfa prowizji i opłat bankowych (plik pdf - otworzy się nowe okno)WYPEŁNIJ WNIOSEK

Powrót